رحیم مشایی:خبرهای خوبی درباره‌ی مترو اصفهان دارم

  رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: درباره‌ی مترو اصفهان خبرهای خوبی دارم.
اسفندیار رحیم‌مشایی در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی آخرین وضعیت مترو اصفهان، بیان کرد: خبرهای بسیار خوبی در این حوزه دارم و به جمع‌بندی خوبی رسیده و درس‌های خوبی گرفته‌ایم.
وی اضافه کرد: تشریح این جمع‌بندی‌ها تفصیلی است و به‌زودی اعلام می‌شود.
هفتم مهرماه امسال، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان از حفر تونل مترو در چهارباغ عباسی خبر داد.

 

  

 پس از آن در 19 مهرماه، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تأکید کرد: ما هم‌چنان اصرار داریم که مترو اصفهان از زیر چهارباغ عباسی عبور نکند و مسیر فعلی که به چهارباغ وارد شده است، اصلاح و تونل حفرشده پر شود.

فریبرز دولت‌آبادی افزود: اکنون تونل مترو به منتهی‌الیه چهارباغ به سمت شمس‌آبادی چسبیده است، درحالی‌که این استنباط از مصوبه‌ی شورای عالی ترافیک، برداشت اشتباهی است، زیرا مصوبه تصریح کرده است که مترو در محور چهارباغ نباید باشد.

 

 اما چند روز بعد یعنی در 23 مهر، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان مسأله‌ی عبور مترو را از غرب خیابان چهارباغ عباسی، مسأله‌ای حل‌شده دانست.
عباس حاج‌رسولی‌ها با بیان این‌که مسأله‌ی عبور مترو از غرب خیابان چهارباغ عباسی با مسؤولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان حل شده است، بیان کرد: با توجه به مصوبه‌ی شورای عالی ترافیک و با نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان، پروژه‌ی مترو در مسیر چهارباغ عباسی درحال اجراست.

 

لینک خبر:

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1219177&Lang=P

/ 0 نظر / 25 بازدید