تونل مترو در مسیر چهارباغ باید هرچه سریع‌تر پر شود

به نقل از ایسنا

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت: تونل مترو در مسیر چهارباغ عباسی برخلاف مصوبه‌ی شورای عالی ترافیک در مقابل مدرسه‌ی چهارباغ حفر شده است و باید هرچه سریع‌تر پر شود.

احمد امین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بخش میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در اصفهان، بیان کرد: از ابتدای تشکیل شورای عالی ترافیک، همه‌ی مصوبات این شورا در راستای دور شدن تونل مترو از محور چهارباغ تصویب شده‌اند؛ اما متأسفانه امروز شاهدیم که مجریان به راه خود رفته و تونل را برخلاف مصوبات شورا حفر کرده‌اند.

وی اظهار داشت: نظر کارشناسان میراث فرهنگی این‌ است که حفر این تونل از مقابل مدرسه‌ی چهارباغ در هر کجای این محور که واقع شده باشد، برخلاف استانداردهای میراث فرهنگی و نظر شورای عالی ترافیک است و باید متوقف شود. هم‌چنین نظر معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ـ فریبرز دولت‌آبادی ـ پر شدن تونل در این مسیر و انحراف تونل مترو به سمت خیابان شمس‌آبادی است.

امین‌پور ادامه داد: مصوبات شورای عالی ترافیک در ارتباط با عبور مترو از فاز یک، «محدوده‌ی میدان امام حسین (ع) تا سی‌وسه‌ پل» مبنی بر انحراف خط مستقیم مترو به سمت خیابان غربی چهارباغ در این محور بوده است.

وی تأکید کرد: اگر پر کردن تونل، هزینه‌های اضافی و مضرراتی هم به‌دنبال داشته باشد، این معضلات صرفا برعهده‌ی مجریانی خواهد بود که مصوبه‌ی رسمی را نادیده گرفته‌اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان بیان کرد: در رابطه با موضوع‌های میراث فرهنگی نباید تک‌تک به‌دنبال نظرهای کارشناسان بود، چراکه هرکسی ممکن است، نظر خاص خود را در ارتباط با یک موضوع بیان کند؛ ولی آنچه ملاک عمل است، مصوبات رسمی است که شورای عالی ترافیک ابلاغ می‌کند و لازم‌الاجرا خواهد بود.

وی افزود: میراث فرهنگی اصفهان برای حل مشکلات مترو در محدوده‌ی بافت‌های تاریخی دست به یک‌سری اقدامات کشوری زده است و همه‌ی تلاش خود را برای اجرای دقیق مصوبات شورای عالی ترافیک در محدوده‌ی مترو چهارباغ به کار خواهد گرفت.

لینک خبر:

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1223777&Lang=Pتونل

/ 2 نظر / 31 بازدید